Program POMÁHEJ

V rámci programu Pomáhej aktivujeme společenské zapojení seniorů. Senioři se stávají užitečnými pomocníky - babičkami a dědečky, kteří pravidelně docházejí jako vítané síly do mateřských či základních škol. Pokud jste šikovná babička i dědeček a nabízíte pomoc, společně vám najdeme školku v okolí vašeho bydliště, ve které vás rádi přivítají. Pokud jste školka, která chce podporovat mezigenerační propojení a hodil by se vám šikovný senior na výpomoc, prosím neváhejte nás kontaktovat.

JAK PROGRAM POMÁHEJ PROBÍHÁ?

Se seniorem uzavřeme smlouvu o spolupráci (vždy musí doložit potvrzení o zdravotní způsobilosti a výpis RT) a společně vyhledáme MŠ/ ZŠ v blízkosti jeho bydliště, která má zájem o výpomoc. Se školským zařízením je rovněž uzavřena smlouva, která jasně definuje, na jaké činnosti může být senior využíván a jaká je jeho odpovědnost. Přestože je kontakt s dětmi žádaný, tak úkoly jsou charakteru výpomoci, předávání zkušeností, zručností a odpovědnost za děti vždy zůstává na personálu daného zařízení. Následná spolupráce je pak už přínosným zážitkem pro všechny zúčastněné.

PROGRAM SOUSEDÉ PLUS

Mezi námi spolupracuje na realizaci projektu SOUSEDÉ plus – dobrovolnickém projektu, který podporuje vzájemnou sousedskou výpomoc a sounáležitost. Jeho hlavním cílem je zkvalitnění života ve stáří a prodloužení doby, kdy senioři mohou zůstávat ve svém přirozeném prostředí. Členové klubů a spolků SOUSEDÉ plus, a nejedná se výhradně jen o seniory – projekt je mezigenerační, si navzájem pomáhají a podporují se. Každý něco umí a naopak každý někdy něco potřebuje. Více o projektu na Sousede-plus.cz. Chcete se přidat? Rádi Vás přivítáme Mezi námi a pomůžeme se založením klubu nebo se zapojením do stávajícího! Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na Vás! 

...DĚKUJEME, že jste s námi! MEZI NÁMI.

Podpořte nás také!

Sídlo:

Mezi námi, o.p.s.

Nad Želivkou 903

164 00 Praha 6

Kancelář:

Mezi námi, o.p.s.

Pujmanové 1219/8

140 00 Praha 4

Email: info@mezi-nami.cz

Mobil: +420 604 356 300

IČ: 02267217

© 2020 Mezi námi, o.p.s. Nezisková organizace.

Všechna práva vyhrazena. Web vytvořil Martin.