top of page

Program POMÁHEJ

V rámci programu Pomáhej aktivujeme společenské zapojení seniorů. Senioři se stávají užitečnými pomocníky - babičkami a dědečky, kteří pravidelně docházejí jako vítané síly do mateřských či základních škol. Pokud jste šikovná babička i dědeček a nabízíte pomoc, společně vám najdeme školku v okolí vašeho bydliště, ve které vás rádi přivítají. Pokud jste školka, která chce podporovat mezigenerační propojení a hodil by se vám šikovný senior na výpomoc, prosím neváhejte nás kontaktovat.

JAK PROGRAM POMÁHEJ PROBÍHÁ?

Se seniorem uzavřeme smlouvu o spolupráci (vždy musí doložit potvrzení o zdravotní způsobilosti a výpis RT) a společně vyhledáme MŠ/ ZŠ v blízkosti jeho bydliště, která má zájem o výpomoc. Se školským zařízením je rovněž uzavřena smlouva, která jasně definuje, na jaké činnosti může být senior využíván a jaká je jeho odpovědnost. Přestože je kontakt s dětmi žádaný, tak úkoly jsou charakteru výpomoci, předávání zkušeností, zručností a odpovědnost za děti vždy zůstává na personálu daného zařízení. Následná spolupráce je pak už přínosným zážitkem pro všechny zúčastněné.

Pokud máte zájem se zapojit do programu Pomáhej, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Náš leták Pomáhej najdete zde. A detailní metodiku programu Pomáhej zde.

PROGRAM SOUSEDÉ PLUS

Mezi námi spolupracuje na realizaci projektu SOUSEDÉ plus – dobrovolnickém projektu, který podporuje vzájemnou sousedskou výpomoc a sounáležitost. Jeho hlavním cílem je zkvalitnění života ve stáří a prodloužení doby, kdy senioři mohou zůstávat ve svém přirozeném prostředí. Členové klubů a spolků SOUSEDÉ plus, a nejedná se výhradně jen o seniory – projekt je mezigenerační, si navzájem pomáhají a podporují se. Každý něco umí a naopak každý někdy něco potřebuje. Více o projektu na Sousede-plus.cz. Chcete se přidat? Rádi Vás přivítáme Mezi námi a pomůžeme se založením klubu nebo se zapojením do stávajícího! Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na Vás! 

bottom of page