Naše programy

Program POVÍDEJ

Je projektem, při němž se pravidelně potkávají děti z mateřských či základních škol se seniory z domovů a klubů seniorů po celé ČR. Společně se účastní setkání, jejichž náplní jsou aktivity výtvarné, hudební či pohybové, ale také čtení, vyprávění nebo oslavy různých svátků.

Program PŘEČTI

 Senioři se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky a dochází každý týden číst do mateřských škol. Děti při poslechu rozvíjejí svou fantazii a znalost jazyka a senioři mohou na oplátku načerpat energii z radosti, upřímnosti a úžasné vitality těch nejmenších. 

v-R-ROSF4682-500x400.jpg
Program POMÁHEJ

V rámci programu POMÁHEJ aktivujeme společenské zapojení seniorů. Senioři se stávají užitečnými pomocníky babičkami a dědečky, kteří pravidelně docházejí jako pomocné síly do mateřských škol.

Kopie souboru IMG_6238.jpg
VZDĚLÁVÁNÍ

Náš společný cíl je realizovat mezigenerační aktivity a pomáhat všem, kteří se chtějí zapojit. V rámci evropské spolupráce nabízíme vzdělávací program pro mezigenerační kouče. Pravidelně připravujeme konference věnované mezigeneračním aktivitám a sdílení dobré praxe.

Kopie souboru Mezigeneracni_konference-1
Program DÍLNY

Pořádáme mezigenerační tvořivé dílny pro širokou veřejnost v rámci festivalů, konferencí, sezónních trhů a dalších akcí. V našem pohádkovém stanu připravujeme výtvarné a rukodělné aktivity vhodné pro všechny generace. Během tvoření si povídáme a užíváme si sebe navzájem.

Kopie souboru 20190525-120721_0265-mmr-t