top of page

Naše programy

Je projektem, při němž se pravidelně potkávají děti z mateřských či základních škol se seniory z domovů a klubů seniorů po celé ČR. Společně se účastní setkání, jejichž náplní jsou aktivity výtvarné, hudební či pohybové, ale také čtení, vyprávění nebo oslavy různých svátků.

Senioři se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky a dochází každý týden číst do mateřských škol. Děti při poslechu rozvíjejí svou fantazii a znalost jazyka a senioři mohou na oplátku načerpat energii z radosti, upřímnosti a úžasné vitality těch nejmenších.

v-R-ROSF4682-500x400.jpg

Pořádáme mezigenerační tvořivé dílny pro širokou veřejnost v rámci festivalů, konferencí, sezónních trhů a dalších akcí. V našem pohádkovém stanu připravujeme výtvarné a rukodělné aktivity vhodné pro všechny generace. Během tvoření si povídáme a užíváme si sebe navzájem.

Kopie souboru 20190525-120721_0265-mmr-t

Náš společný cíl je realizovat mezigenerační aktivity a pomáhat všem, kteří se chtějí zapojit. V rámci evropské spolupráce nabízíme vzdělávací program pro mezigenerační kouče. Pravidelně připravujeme konference věnované mezigeneračním aktivitám a sdílení dobré praxe.

Kopie souboru Mezigeneracni_konference-1

Program „Online“ umožňuje díky ICT nástrojům společné mezigenerační aktivity dětí a seniorů i v období, kdy z různých důvodů nemohou být v osobním kontaktu. Zahrnuje Videopohádky, online setkání, videopozdravy, online semináře a vzdělávání v oblasti IT.

19.jpg

V rámci programu POMÁHEJ aktivujeme společenské zapojení seniorů. Senioři se stávají užitečnými pomocníky babičkami a dědečky, kteří pravidelně docházejí jako pomocné síly do mateřských škol.

Kopie souboru IMG_6238.jpg
bottom of page