top of page

Vánoce všemi smysly: děti a senioři společně prožili advent ve Snoezelenu

  • Jana Ketnerová
  • před 3 dny
  • Minut čtení: 1

Aktualizováno: před 37 minutami


Advent je obdobím klidu, souznění a jemného ladění všech smyslů. Právě v tomto duchu zahájila letošní adventní čas skupina Dětské skupiny Mozaika Dobětice a Domov pro seniory Dobětice, p. o. 

Netradiční setkání proběhlo ve Snoezelenu ve Vzdělávacím centru Každým coulem v Ústí nad Labem.

Snoezelen – multisenzorické prostředí určené k relaxaci, terapii a zklidnění – se stal místem výjimečného mezigeneračního propojení.


ree


V jedné místnosti se setkalo téměř 20 dětí z Dětské skupiny Mozaika a 7 seniorů z Domova pro seniory Dobětice, tedy lidé ve věku od tří do devadesáti let. Společně se vydali na cestu prožitku s programem ,,Vánoce všemi smysly“.


Děti navštěvují Snoezelen pravidelně a tentokrát do něj pozvaly také seniory, aby s nimi sdíleli uklidňující atmosféru světel, vůní, jemných zvuků a pocitového materiálu. Už při vstupu bylo znát, že prostředí působí na každého – na tvářích účastníků se objevoval klid, úsměv a příjemné uvolnění.

Zřizovatelka obou zařízení, paní Jitka Klezlová Rydvalová, dlouhodobě podporuje aktivity, které přirozeně propojují generace a umožňují dětem i seniorům zažívat společné chvíle smysluplného kontaktu. Adventní setkání ve Snoezelenu bylo dalším krásným příkladem toho, jak mohou být společné prožitky obohacující pro všechny zúčastněné.

bottom of page