top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Tisková zpráva Vodafone - Senioři budou mít svoji první počítačovou hernu

Na našich stránkám sdílíme tiskovou zprávu Nadace Vodafone Česká republika:Praha 12. prosince 2022 – Nejen mladí lidé, i senioři se dočkají své speciální počítačové herny. Ta vznikne v prostorách neziskové organizace Mezi námi a nabídne starším hráčům například výkonný počítač, brýle na virtuální realitu, projektor či tablet, které jim mimo jiné pomohou udržet svůj mozek v kondici. Herna vznikne také díky podpoře Nadace Vodafone a zaměstnanecké sbírce, která ve Vodafonu probíhala v listopadu v rámci dne dárcovství Giving Tuesday.


Hned několik vědeckých studií se shoduje na tom, že videohry mohou úspěšně potlačit projevy stárnutí, zpomalují nástup demence, zlepšují krátkodobou paměť a bojují proti úzkostem. Právě místo pro nerušenou zábavu, ale také posilovnu pro mozek, budou mít nyní i senioři v Praze. Vznikne na Pankráci v prostorách organizace Mezi námi, která se zaměřuje na propojování generací.

„Pravidelně pořádáme mezigenerační setkání pro asi patnáct tisíc dětí a seniorů po celé republice. A i na nich je vidět, že starší generace má o moderní technologie čím dál větší zájem. Často jsou díky nim třeba v kontaktu se svými vnoučaty,“ říká Kateřina Jirglová, ředitelka organizace Mezi námi. A doplňuje: „Kromě toho, že počítačové hry jsou pro seniory skvělou zábavou, mají sílu spojovat. I proto jsme se rozhodli vybudovat pro ně speciální místo, kde budou moci ukázat nejen mladým, že do starého železa nepatří.“

Zbrusu nová herna nabídne seniorům nejmodernější výdobytky techniky. Její vznik finančně podpořila Nadace Vodafone a zaměstnanci Vodafonu částkou sto tisíc korun. Další část sbírky měla na starosti agentura Good Game. V rámci charitativního streamu na kanálu SkillZoneTV na platformě Twitch mladší hráči a diváci přispěli 67 tisíc.

Podpora seniorů není pro Nadaci Vodafone ničím novým. Digitální vzdělávání starších ročníků podporuje již dva roky v rámci programu Digitální Odysea. “Neustále hledáme cesty, jak seniorům co nejvíce zpřístupnit moderní technologie a digitální vzdělávání. Nejen kvůli praktickým záležitostem, ale hlavně kvůli sociálnímu aspektu. Snažíme se motivovat širokou veřejnost, aby starším s ovládáním chytrých zařízení pomáhala a trpělivě se jim věnovala. Rádi bychom změnili způsob vnímání starších lidí jako těch, pro které jsou výdobytky moderní doby už zbytečné,” říká Jolana Hájková, manažerka programu Nadace Vodafone Digitální odysea.

Dobrovolnictví nekončí pouze u sbírky

V rámci Dne dárcovství Giving Tuesday vyrazilo do terénu také vedení společnosti Vodafone, které se zúčastnilo mezigeneračního setkání v Domově seniorů na Hájích a následně se s vedením organizace Mezi námi podělilo o zajímavé znalosti ze svého oboru. Společně debatovali například o tvorbě fundraisingových kampaní, marketingové strategii nebo koordinace náboru dobrovolníků.


“U nás ve Vodafonu fandíme dobrovolnictví našich zaměstnanců. Nejoblíbenější a nejčastěji využívanou formou je manuální pomoc na čerstvém vzduchu a v týmu. Pomalu nám ale roste číslo i těch kolegů, kteří se více angažují v sociální oblasti. V rámci Digitální odyseji tak jezdí do terénu s Moudrou Sovičkou a pomáhají seniorům jako digitální asistenti, nebo se starším věnují individuálně,“ říká programová manažerka Nadace Vodafone, Jolana Hájková.

コメント


bottom of page