top of page

Kamínky

kaminky_logo.jpg

Hurááá, našli jste mě! Jsem kouzelný mezigenerační kamínek.
Nosím štěstí, lásku a léčím osamění. Jak to dokážu?

Na svět jsem přišel jako láskyplná myšlenka neziskové organizace Mezi námi o.p.s., která vnáší seniorům energii do života a naplňuje je pocitem, že stále mají ve společnosti nezastupitelnou roli. Na druhé straně také učí děti vnímat odlišnosti, respektu a pomoci starším. Vzešel jsem z rukou naší pohádkové čtecí babičky či dědečka, z rukou klienta ze seniorského zařízení nebo možná i z rukou dítěte, které chtělo potěšit nejen Vás, nálezce, ale i svého vlastního či “půjčeného” prarodiče.

Jak mohu poslat radost dál? Díky Vám. Skrze pohlednici. Vzpomínáte si, jakou jste měli radost, když jste jako dítě netrpělivě čekali na pohled od rodiny? Jak jste obdivovali obrázek, který pro Vás pečlivě vybírala, a těšili se z láskyplných slov a pozdravů? Totéž můžete nyní udělat i Vy. Poslat pohled se vzkazem a třeba i s informací, kde jste mě nalezli nebo kam spolu půjdeme na výlet.

Poslat pohled cizímu člověku? Až jednou budete staří a ponesete si svůj životní příběh, jaké by pro Vás bylo překvapení v podobě pár vlídných vět od úplně neznámého člověka? Co by pro Vás znamenalo zjištění, že se Váš s láskou vytvořený předmět dostal na místo, které jste za svůj život nestihli navštívit nebo naopak, na které máte krásné vzpomínky?

Udělejte, prosím, radost babičkám a dědečkům.

  • Našli jste kamínek, jenž má na zadní straně jméno? Pohled pošlete na naši adresu Mezi námi o.p.s., Pujmanové 8, Praha 4, 140 00 a adresujte jej naší pohádkové čtecí babičce či dědečkovi.

  • Našli jste kamínek s názvem seniorského zařízení? Pošlete pohled na adresu, kterou snadno vyhledáte na internetu s případnou dopomocí PSČ.

  • Na kamínku není ani jméno ani název seniorského zařízení? Pak pošlete pohled své rodině nebo potěšte kohokoli v seniorském zařízení ve Vašem regionu. Vybrat můžete i některé z našich spolupracujících zařízení.

Na pohlednici vždy, prosím, uveďte i naše webové stránky, aby se adresát mohl podívat a informovat stejně tak, jako to nyní činíte Vy.

A co udělat se mnou - mezigeneračním kamínkem? Postup už nejspíš znáte. Nafoťte kamínek z obou stran a fotografie přidejte na Facebook Kamínky či Kamínky (official). Nezapomeňte v textu uvést PSČ, jméno či název na druhé straně kamínku, místo nálezu a případně i místo, kam kamínek poputuje. Pro babičky a dědečky vytvoříme na konci prázdnin mapu, kam se jejich kamínek podíval. Do komentáře můžete přidat i vzkaz, který za Vás autorovi rádi předáme.

Děkujeme, že i Vy rozdáváte radost a štěstí. Děkujeme, že jste s námi, Mezi námi.

P.S.: Jste seniorské zařízení a rádi byste svým klientům rovněž dopřáli tuto radost? Nebo jste babička či dědeček, kteří by se prostřednictvím kamínku rádi podívali na nejrůznější místa v republice? Vytvořte si vlastní kamínek. Nezapomeňte na něj napsat naše webové stránky www.mezi-nami.cz, aby nálezce věděl, co s kamínkem udělat. Jste-li seniorské zařízení, na zadní stranu napište PSČ a název zařízení tak, aby nálezce na internetu po jeho zadání (příp. v kombinaci s PSČ) snadno dohledal přesnou adresu. Jste-li babička či dědeček, napište na zadní stranu rovněž PSČ místa bydliště a své jméno či iniciály. Abychom věděli, kam případné pohledy zasílat, napište nám, prosím, svou adresu na info@mezi-nami.cz.

kaminky.jpg

Společně stmelujeme generace.

bottom of page