top of page
  • Obrázek autoraHanka Svozilová

Stále s námi můžete cvičit - Hanka přidala už 6. video

Zacvičte si s námi, aneb ve zdravém těle zdravý duch


Naše sportovkyně Hanka si pro vás připravila krátká cvičení na našich Youtube stránkách a přidala malé povídání:


Přeji krásný den všem!

Jmenuji se Hanka Svozilová a pracuji již 2,5 roku pro organizaci Mezi námi. Tato práce, kde mohu propojovat děti a seniory, je pro mě velmi naplňující. Dělat práci, která má smysl? Dělat práci, co člověka baví, to je štěstí a já to štěstí mám!

Co o mě asi neví všichni: jsem sportovec tělem i duší. Od mala mě rodiče vedli ke sportu a já to nyní předávám dál. Hrála jsem závodně šestkový volejbal, plážový volejbal. Aktivně stále hraji a už 10 let se věnuji beachvolejbalu jako trenér- mé druhé práci. Motivuji ke sportu děti i dospělé a ráda bych motivovala všechny generace.


Zkusíme to společně?


Od mala nám všichni říkají: hýbejte se, sportujte, protože ve zdravém těle je zdravý duch. Proto jsem si pro vás připravila cvičení na židlích, ve stoje a možná bude i v leže. Společně se protáhneme, vyzkoušíme dechová cvičení a užijeme hezkou chvíli.


Pravidelný pohyb je důležitý v každém věku. Je to jedna z nejzdravějších a nejjednodušších věcí, kterou pro sebe můžete udělat. Najít během dne pár minut a investovat je do svého já. Postupem času tělo člověka chřadne, dochází úbytku svalové hmoty, k bolesti kloubů, omezení určitého pohybového rozsahu a dalších omezení. Díky pravidelnému pohybu dochází ke zvýšení kvality života, snížení výskytu chorob, zpomalení tempa stárnutí a zvýšení životní energie. Zdraví máme jen jedno a je dobré si ho udržet a pomoct tomu být zdraví.
Cvičení 5


Jaký pohyb je doporučován pro osoby ve starším věku? Nejlepším řešením je pravidelná chůze, která je doporučována celoživotně. Je to ten nejpřirozenější pohyb. Pokud se půjdete projít na čerstvý vzduch, určitě to pomůže také ke zvýšení vaší imunity. Sluníčko dodá vitamín D a hned je tělo silnější. U cvičení pro seniory je doporučeno lehké protahování, jóga, jemné posilování s vlastním tělem. Nedoporučují se dynamické aktivity, skoky, rychlé běhy. Přeci jen může dojít ke zranění. Vždy záleží i

na možnostech jednotlivce. Podle těchto doporučení jsem videa připravila.


Dost bylo povídání a teď šup do pohodlného oblečení a pustit si první video, kde si společně zacvičíme. Doufám, že se vám budou cvičení líbit a na dálku budeme společně propojeni v jeden velký celek, který si díky pohybu předává energii.


Věřím, že po cvičení budeme mít úsměv na tváři a celý den bude hezčí!


Zdraví a hodně chuti do cvičení přeje Hanka


Jednotlivé odkazy na cvičení budeme přidávat, nezapomeňte nás sledovat.Comments


bottom of page