top of page
  • Obrázek autoraEliška Beluhová

Začátek roku v Mezigeneračním centru Mezi námi


Máme téměř za sebou první tři měsíce roku 2023 a už jsme toho v našem Mezigeneračním centru tolik společně zažili. Podívejte se na výběr z akcí, které se u nás konaly.


Jak už je skoro tradicí, první přednáškou letošního roku byla přednáška dětské psycholožky PhDr. Ilony Špaňhelové, tentokrát na téma Mladší školní věk. Účastníky téma velice zaujalo a po přednášce následovala zajímavá diskuse.Abychom si zkrátili čekání na teplejší počasí, uspořádali jsme cestovatelskou přednášku Havajské setkání s Hunou a barevnou duhou, na které navázalo promítání cestovatelských filmů z Havaje.Věnovali jsme se ale i těžším tématům a naše pohádková čtecí babička, paní Kameníková, si pro nás připravila přednášku na téma Odchod z tohoto světa: Smrt je přirozenou součástí našeho života. Paní Kameníková u nás také zopakovala oblíbenou přednášku Alchymie čísel, která měla velkou účast.
V Mezigeneračním centru proběhlo několik workshopů. Společně jsme vyráběli přáníčka, ubrousky z včelího vosku a postavičky z ovčí vlny technikou filcování.


Také u nás pravidelně probíhá Cvičení s Hankou, individuální IT školení, lekce Anglické konverzace, ke které se brzy přidá i konverzace francouzská.


Natáčela u nás opět Česká televize pro dětský pořad Wifina o našich šikovných babičkách.

A v neposlední řadě jsem se zúčastnili výzkumu Vnímání bulvárního tisku, vedeného studentkami Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.


Budeme se na vás těšit na některé za našich dalších akcí!

Comments


bottom of page