top of page
  • Obrázek autoraEliška Beluhová

Začátek roku v Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků

Hned na začátku roku se mohli naše čtecí babičky a dědečkové zúčastnit dvou online seminářů.

První seminář vedený naší lektorkou Vandou byl na téma Řešení problémů a rozhodování, kde se účastníci dozvěděli, jaké jsou druhy problémů z hlediska jejich řešení, jak funguje mozek při řešení problémů, jaké jsou nejčastější chyby při řešení a dostali návod, jak k řešení problémů přistupovat.


Druhý seminář vedený externí lektorkou, psycholožkou Ilonou Špaňhelovou se zabýval psychologií předškolních dětí a babičkám a dědečkům poskytl vhled do tohoto období dětského vývoje, dozvěděli se jaká jsou jeho specifika, která mohou zohlednit při svých návštěvách mateřských školek a při výběru vhodné knížky. Na závěr paní Špaňhelová zodpověděla i dotazy účastníků.


Jsme moc rádi za ochotu s jakou se lektoři pouští do seminářů skrze online prostředí a za aktivitu a technickou zdatnost, kterou prokazují naše babičky a dědečkové.


Na našem YouTube kanále stále přibývají nová videa do kategorie Videopohádky, nejnověji video od naší čtecí babičky Kláry, která načetla několik veselých pohádek z knížky "Pískací kornoutek", krásně obrazově zpracovaná videa od babiček z Centra Rosa nebo oblíbená "Dášeňka" Karla Čapka, načtená naším čtecím dědečkem Vláďou.


A abychom jenom neseděli u počítačů, zapojili jsme se do únorové výzvy SenSen "La Manche na suchu" a budeme společně sbírat kilometry do chodecké štafety. Doufáme, že se společně podpoříme ve zdravém a bezpečném pohybu na čerstvém vzduchu.


Vzhledem k tomu, že týmy mohou být mezigenerační, i my z Mezi námi už motivovaně, pro společnou věc chodíme. Takto například naše kolegyně Helena v Hostivařském lesoparku.


A na třetí fotce babička Helenka na běžkách v Krčském lese.


Comments


bottom of page