top of page
  • Anna Strnadová

Získali jsme 2 druhá místa na ceně EDUína 2019! Děkujeme za vaše hlasy!


Ke konci loňského roku jsme se rozhodli přihlásit program Přečti do soutěže o cenu Eduína 2019, která oceňuje inovativní projekty v oblasti vzdělávání. Do ročníku 2019 bylo přihlášeno dohromady 88 projektů, které soutěžily nejen o ocenění odborné poroty, ale deset předvybraných těmito odborníky také o hlasy veřejnosti.


Mezi těchto „deset výjimečných“ se program Přečti probojoval a už to jsme považovali v Mezi námi za velký úspěch. Pro finálové projekty mohli lidé hlasovat na stránkách soutěže a zároveň projekty postoupily právě do soutěže o cenu odborné veřejnosti. Konkurence byla opravdu veliká a objevila se zde řada projektů neskutečně zajímavých a smysluplných.

Ve středu 29.1.2020 se konal slavnostní večer v působivých prostorách Opero v centru Prahy. Součástí večera byla prezentace všech finálových projektů a tyto prezentace byly posledním rozhodujícím střípkem pro rozhodnutí odborné poroty. Náš program Přečti zde představila jeho koordinátorka Anna Strnadová.

A jak to všechno dopadlo?

Troufáme si říct, že neuvěřitelným a až neočekávaným úspěchem!

Díky velké podpoře při hlasování veřejnosti na webových stránkách získal Mezigenerační program Přečti 2. místo v kategorii Cena veřejnosti EDUína 2019.

Radost z tohoto úspěchu byla veliká a to jsme ještě netušili, že nekončí.


Přečti jako projekt vnášející inovace do vzdělávání uznala i odborná porota. Z večera jsme si tak odnesli i 2. místo v kategorii Cena odborné poroty EDUína 2019.Toto umístění a ocenění jsme z rukou zástupců společnosti EDUin převzali se zdůvodněním Porota ocenila, jak projekt reaguje na výzvy současné společnosti zejména propojování generací a podporu komunitního života.“


Tyto ceny jsou důkazem toho, že mezigenerační programy, které v Mezi námi organizujeme, vidí i odborníci z oblasti vzdělávání za přínosné, užitečné a smysluplné.


Velké díky patří však v první řadě všem dobrovolníkům a pedagogům z mateřských a základních škol, kteří jsou do tohoto programu zapojeni. Bez jejich nadšení, ochoty a spolupráce by to nešlo.

Děkujeme, že jste s námi! Je to také Váš úspěch!


Sestřih záznamu z předávání můžete shlédnout zde

Odkaz na tiskovou zprávu: zde

Odkaz na stránky soutěže: zdeComments


bottom of page