top of page
  • Anna Strnadová

Vánoce, Vánoce přicházejí i k pohádkovým babičkám a dědečkům!

Vánoce se blíží mílovými kroky. V tomto lehce hektickém období se každý z nás rád alespoň na chvíli pozastaví a stráví čas s těmi, které má rád a se kterými mu je dobře.


My jsme strávili příjemné dopoledne při 14. setkání Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků, které se neslo v předvánočním přátelském, troufám si říci, až rodinném duchu. Za doprovodu malého piana jsme se my koordinátorky z Mezi námi, osmělily a zazpívaly několik koled a k naší velké radosti se přidala i většina zúčastněných.


Tentokrát nebyla součástí setkání žádná přednáška či seminář, ale tvoření vánočního řetězu. Každý z nás si vytvořil pár oček papírového řetězu, do kterých vepsal svá přání do nového roku. Svůj kousek pak napojil na očka ostatních a vznikl tak dlouhý vánoční řetěz plný barev a myšlenek. Tento řetěz se stal v podstatě i symbolem toho, že každá pohádková babička i dědeček patří do mnohem většího společenství „našeho klubu“. Nejen tímto společným výtvorem jsme poté ozdobili vánoční stromek před restaurací Jezerka u Divadla, kde se setkání konalo.


A v co každý z nás, ať je jakéhokoliv věku, doufá, že najde pod vánočním stromkem? .....

Malý dárek od Ježíška dostali i naši dobrovolníci, kteří svou celoroční aktivitou a činností přispívají nejen k rozvoji těch nejmenších, ale k dobré náladě a radosti nás všech.


Za to jim patří velké díky a doufáme, že i jim čtení ve školkách přináší stále radost a úsměv.


Děkujeme, že jste s námi!Comments


bottom of page