top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Vánoční číslo časopisu Reflex píše o našich mezigeneračních programech


Náš Klub čtecích babiček a dědečků čítá mnoho členů v celé republice a opravdu všichni jsou skvělí!

Mnoho z nich je i velmi aktivních, nejen, že chodí jednou za týden číst ,,svým" dětem do školky, účastní se našich workshopů, přednášek a dílniček, mají mnohé další aktivity. O každém z nich bychom mohli napsat samostatný oslavný článek, ale členů je přes 250 a snad se nebudou zlobit, že se občas naskytne výjimečná příležitost zmínit alespoň krátce někoho samostatně.


Tou příležitostí je článek redaktorky Lenky Matouškové, v časopisu Reflex, který připomíná naše aktivity. Vánoční dvoučíslo 51/52 2023 se Mezi námi věnuje na krásných čtyřech stranách a článek doprovází moc hezké fotografie Nguyen Phuong Thao.

A dva členové našeho čtecího klubu dostávají prostor hned v úvodu. ,,Náš slavný Karel" Hejtmánek je příkladem toho, jak mezigenerační propojování dokáže člověku pomoci i v těžkých životních situacích. Krásná úvodní fotka s dětmi z ,,jeho" školky je toho důkazem.


Naše čtecí babička Jitka Dvorská je zase přírodní úkaz, nejen svým krásným zevnějškem, ale i vitalitou. Ač má velkou rodinu a nedostatkem lidských kontaktů netrpí, najde si čas a chuť na pravidelná čtení a na společná setkání s dětmi ze školky se vždy těší.Jsme rádi, že se potřeba mezigeneračního propojování dostává do povědomí širší veřejnosti i prostřednictvím médií a za našimi aktivitami jsou vidět konkrétní lidé.


Comments


bottom of page