top of page
  • Petra Ketnerová

Srpnové novinky z Mezi námi

Vážení podporovatelé mezigeneračních aktivit,

moc nás těší, že Vám můžeme představit, co vše se nám i přes celková omezení povedlo společně zrealizovat i to, co pro Vás připravujeme v následujícím období. Pojďte se s námi na to podívat ...Vzdělávání nás baví –  akreditovaný mezigenerační vzdělávací program 

Srdečně Vás zveme na podzimní termíny akreditovaného mezigeneračního vzdělávacího programu. Mezi námi získala akreditaci MŠMT pro oblast dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Kromě evropských seminářů jsme tak nově připravili i vzdělávací program

“Problematika mezigeneračního sdílení pro pedagogické pracovníky ZŠ, MŠ”. Zúčastnit se můžete: Praha 10.11. 2020– Mezigenerační centrum Mezi námi – Pujmanové 8, Praha 4 Pardubice 24.11. 2020 – Centrum Kosatec - Sladkovského 2824, Pardubice Přihlašovat se můžete zde.Tradiční setkání spolupracovníků Mezi námi

Ani letos nevynecháme tradiční setkání přátel a spolupracovníků Mezi námi. 2.11.2020 pavilon Grébovka. S radostí vám představíme, co je u nás v Mezi námi nového, jaké aktivity jsme měli možnost v průběhu roku veřejnosti představit a jaké nás v tom novém čekají. Budeme si povídat, sdílet a navzájem se inspirovat v naší společné práci a propojování generací...  

Mezigenerační stan míří opět mezi vás  

Těšíme se na Vás na mezigeneračních dílnách, které jsme pro vás připravili jak v Praze, tak i dalších místech po celé republice. 19. 9. Den otevřených dveří Vodní dům a Včelí svět Hulice 21. 9. Fresh Senior Festival 2020  23. 9. Veletrh sociálních a návazných služeb 26. 9. Ekojarmark Olomouc  26.9. Vranské posvícení 26.-27. 9. Svět knihy Plzeň 10.10. NGO Market 2020
Setkání Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků

V září se všichni těšíme na již 17. setkání pohádkového čtecího klubu, na které se nám podařilo domluvit něco opravdu speciálního. Setkání našich dobrovolníků se tentokrát uskuteční na palubě lodi Czechie a součástí programu bude i vyhlídková plavba po Vltavě. Zářijové setkání bude příležitostí k informování o nadcházejících událostech, výměně prázdninových zážitků a do programu jsme zařadili i dvě překvapení. Na naše pohádkové čtecí babičky a dědečky se těšíme 30. 9. v 9:00 h.  Pozvánky budou všem členům klubu doručeny v průběhu  září.
Tablet od srdce

Začátkem srpna jsme se zapojili do projektu Tablet od srdce, který organizuje sdružení SenSen. Projekt vznikl jako reakce na situaci, která na jaře ovlivnila nás všechny. Vynucenou izolaci ale přeci jen snášeli nejhůře ti nejstarší. Tablety od srdce se tak staly velkým pomocníkem v komunikaci s okolním světem a především s těmi nejbližšími. A my máme tu čest se k projektu připojit.  Aktuálním cílem je podpořit elektronickou gramotnost nejstarší generace a jejím prostřednictvím ji zapojit do nejrůznějších aktivit, které on-line svět nabízí. Mezi námi dostala 7 tabletů, které naplno využijeme v našich programech. Členové našeho Klubu pohádkových čtecích babiček začali číst dětem pohádky on-line, viz. náš úspěšný projekt VideoPohádky. Další uplatnění najdou tablety i při školeních, které v průběhu roku pro členy našeho klubu pořádáme a v rámci setkávání dětí a seniorů na dálku v rámci programu Povídej - Pozdravy od dětí.   Na oba úspěšné projekty se můžete podívat na našem YouTube kanále.

Česko jde na piknik

Spojili jsme své síly s organizací Spolu proti samotě a zapojili se do akce Česko jde spolu na piknik. Cílem akce bylo vytvořit rekord v počtu konaných pikniků v jeden den po celé ČR.  Sešli jsme se v neděli 2.8. u Café Na půl cesty na pražském Pankráci a rozložili deky a občerstvení. Zastavil se u nás i pán z agentury Dobrý den, která rekord dozorovala a chvíli s námi poseděl a popovídal. Piknik nám nezkazil ani déšť, který se spustil, přesunuli jsme se na terasu kavárny a tam jsme pokračovali. A jakmile vyšlo znovu slunce, zahráli jsme si společně i petanque. Zkrátka příjemné mezigenerační odpoledne.
Letní výlety klubu babiček a dědečků

S našimi pohádkovými čtecími babičkami a dědečkem jsme v červenci vyrazili za krásami Dendrologické zahrady v Průhonicích. Klidné místo plné omamných vůní, nádherné počasí a hlavně úžasná společnost. Vřele Vám doporučujeme návštěvu. Druhý letní  výlet našeho čtecího klubu byl do Letohrádku Hvězda. Společně jsme se prošli oborou a pak zevrubně prozkoumali samotný Letohrádek. Nejvíc nás zaujala Hodovní síň, která vzhledem k původní podlaze není běžně přístupná a je umístěna v nejvyšším patře Letohrádku. Krásná byla také momentálně probíhající výstava Z Hvězdy kruh nejkrásnějších knih Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska. Výlet jsme zakončili v kavárně, kde jsme se učili s tablety od Sensen a dokonce natočili i další videopohádku.
Buďte s námi i na Youtube

Náš Youtube kanál je teprve na začátku, ale i tak zde najdete mnoho zajímavých a inspirativních videí. Rádi bychom, aby do budoucna mohli kanál využívat mateřské školky, seniorská zařízení, rodiče i děti. Dozvíte se, co přesně děláme, co je naším cílem a můžete nám pomoci s videi pro děti i seniory. Budeme moc rádi. Během nuceného přerušení setkání na začátku tohoto roku vznikly dvě hlavní oblasti: VideoPohádky pro děti Babičky a dědečkové čtou dětem pohádky. Když nemohli do školek, začali číst doma před kamerou. Před spaním můžete pustit dětem, nebo i sobě videopohádku od kouzelné babičky nebo dědečka pro hezčí sny. Pozdravy od dětí Cílem je zajistit videa, která jsou plná písniček, tanečků a vystoupení dětí. Nahrávky pouštíme seniorům v rámci aktivizačních programů a vždy vykouzlí úsměv na tvářích. Pokud máte s dětmi hezké video, které byste rádi poslali babičkám a dědečkům, tak se nebojte je zaslat. My ho nahrajeme k nám na youtube a pak se na něj můžou podívat senioři po celé ČR.  Staňte se se další odběratel našeho YouTube Kanál.

...DĚKUJEME, že jste s námi! MEZI NÁMI.

Comments


bottom of page