top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Sportovní mezigenerační hry u Domečku

Ač je podzimní počasí proměnlivé, nám to bez deště vyšlo na minuty! Sotva jsme skončili, začalo krápat.


Ale od začátku. Jednoho listopadového dopoledne jsme stejně jako loni touto dobou podnikli v pražské Stromovce malé sportovní mezigenerační hry. Za laskavé podpory městské části Praha 7 a s oporou v zázemí kavárny Domeček nadace Domus Vitae jsme se s dětmi z Mateřské školy Janovského z Prahy 7 a s několika našimi ,,čtecími" babičkami sešli u Domečku ve Stromovce.


Babičky - kapitánky si rozdělily děti do svých družstev, my z Mezi námi jsme se rozdělili po stanovištích a mohlo se soutěžit. Družstva obcházela jednotlivá stanoviště, která byla vybrána úměrně věku malých závodníků - kuželky, házení kruhy, hod koulí do dálky, chytání rybiček ... Škoda, že nebylo více času, měli jsme toho připraveno ještě mnohem více. S o to větší vervou se závodilo. Dokonce se nám i stalo, že kolemjdoucí se zastavili a povzbuzovali, a někteří se chtěli i připojit.


Po zdolání všech úkolů kapitánky přivedly svá družstva zpět k Domečku, kde na všechny čekal horký čaj a koláč. Po sečtení výsledků byli vyhlášeni vítězové a představte si: každé družstvo vyhrálo v jiné disciplíně! Takže všechny děti a babičky si odnesly diplom, medaili a odměnu!


Už se všichni těšíme na další malé Mezigenerační hry a doufáme, že se ve zdraví a dobré pohodě sejdeme zase na jaře!Comments


bottom of page