top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Senioři staví s dětmi Lego

Senioři staví s dětmi Lego


Předloni začala naše spolupráce v programu Senioři staví s dětmi ve spolupráci s Nadačním fondem Ninin sen a The LEGO Group. A s radostí jsme pokračovali i tento školní rok. Jedná se o inspirativní společné ,,hraní" se stavebnicí DUPLO® podle předem připraveného plánu. Tak, aby docházelo nejen ke vzájemné interakci mezi dětmi a seniory, ale zároveň se procvičovaly kognitivní funkce i jemná motorika všech účastníků. A především, aby spolu děti a senioři na setkání byli rádi a zažili něco pěkného, společného!


Tento školní rok bylo do stavění zapojeno celkem 13 mateřských škol a 12 seniorských domovů z celé České republiky..


Při každém mezigeneračním setkání s kostičkami je důležité, aby děti a babičky a dědečci nejen společně stavěli, ale i si hráli a všichni spolu mluvili. Při prvním, předvánočním setkání s kostičkami mělo velký úspěch stavění Stromu přání, kdy si každá skupinka u stolu stavěla vlastní strom. A každá jedna kostička bylo přání, které vždy ten, co kostičku přidával, řekl nahlas. Bylo krásné pozorovat, jak se ostych některých plašších postupně vytrácel a krásně se všichni rozmluvili.Druhé kolo aktivit se neslo především ve znamení dopravních prostředků. Společné stavění aut, lodí, kosmických lodí či autobusů se prolínalo s hovorem o tom, koho všeho by si vzali na palubu. Úžasná byla skupinka dětí s babičkou, která dříve řídila tramvaj. S dětmi postavila krásnou barevnou tramvaj, depo a nechyběl dokonce ani most, pod kterým se projíždělo!V závěrečném setkání šlo především o léto a všechny jeho barvy. Děti rády hrají hru Pan Čáp ztratil čepičku a při tomto setkání ztratil ztratil čáp kostičku a to s velkým úspěchem. Hru si všichni zahráli na úvod a pokračovali stavěním kouzelného bazénu a povídáním, čím vším dobrým může být bazén naplněn.


Procvičování tvarů, barev, povídání, stavění, přání na prázdniny - krásně strávený čas dětí, babiček a dědečků a radost, že si to všichni společně užili. To je závěr tohoto školního roku s Nadací Ninin sen a The LEGO Group v projektu Senioři staví s dětmi. Jsme rádi, že můžeme být jeho součástí!Comments


bottom of page