top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Pozvánka na Svět knihy Praha 2021

Náš pohádkový stan, ve kterém nás můžete potkat na mnoha akcích po celé naší vlasti, na čtyři dny postavíme před Průmyslový palác na Výstavišti Holešovice v Praze. Již tradičně jsme součástí doprovodného programu na největším svátku knihy v České republice.
Svět knihy Praha 2021je mezinárodní knižní veletrh a literární festival, konaný 23. - 26. 9. 2021v Praze. Účast přislíbilo na 400 vystavovatelů, 800 hostů a připraveno je 650 doprovodných programů.


Pro děti je připraven samostatný pavilon Rosteme s knihou. Čekají zde na ně nejen knihy, ale i besedy, workshopy a výstavy. I v dalších sálech si děti přijdou na své při rozhovorech například o komiksech, knihách s fantasy a sci-fi tématikou.


Lákadlem je i seznam slavných hostů z řad tuzemských a světových spisovatelů. Je ohlášen francouzský spisovatel Laurent Binet, návštěvu přislíbili také autor Atlasu mraků, anglický literát David Mitchell, a silný hlas současné africké literatury Chimamanda Ngozi Adichie, známá bestsellerem Amerikána. S ročním zpožděním, zaviněným pandemií, také dorazí zástupci polské reportážní školy Witold Szabłowski a Martyna Bunda. V nové sekci Literatura jako hlas svobody, letos zacílené na Bělorusko, bude slyšet třeba o Andreji Chadanovičovi a Dmitrijovi Strocevovi. Vhled do současné tvorby v dalších evropských zemích přidají laureáti Ceny Evropské unie za literaturu


Svět knihy Praha 2021 hostí jako hlavní zemi Francii. 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu přiblíží tvůrčí rozmanitost francouzské literatury: od beletrie přes literaturu pro děti či komiks až po divadlo. Osobně o svém díle promluví Laurent Binet či Muriel Barbery. Speciální pozornost bude věnována zásadní osobnosti české i francouzské literatury Milanu Kunderovi.


Můj domov je v jazyce

/motto veletrhu/


Pro záplavu knih a zážitků nezapomeňte:

náš pohádkový stan najdete před Průmyslovým palácem!

Děti si u nás mohou vyrobit záložku do knihy a popovídat s pohádkovými čtecími babičkami, které jim s výrobou rády pomohou.


Těšíme se na společné zážitky a tvoření!

Comments


bottom of page