top of page
  • Petra Ketnerová

Podzimní zpravodaj Mezi námiŘíjen 2023

Milí přátelé, věříme, že jste si krásně užili zářijové a říjnové dny zalité sluncem. Podobně jsme se cítili i my v Mezi námi. Zajímá vás, co se slavilo a co se teprve slavit bude? Co nového se událo na poli sbližování generací? Vše se dozvíte níže...


 

1. místo v ceně Rady vlády pro seniory a stárnutí populace

Ve čtvrtek 12.10. jsme převzali ocenění – a to ne ledajaké. Předával ho ministr Marian Jurečka a jednalo se o 1. místo v kategorii kolektiv od Rady vlády pro seniory udělované za významný přínos ke zvýšení kvality života seniorů. Naše vítězství nás ohromně těší a jsme nesmírně rádi, že téma mezigeneračního setkávání i naše dlouholetá práce byly oceněny „zlatem“. Více se dozvíte v článku.
 

Mezi námi slaví 10 let

Čas pádí, čas letí… Naše úsilí o sbližování generací se pomalu, ale jistě přibližuje ke kulatému jubileu. Časové období od plenek - prvních školek a domovů a čtecích babiček a dědečků až po dnešní rozvětvenou mezigenerační činnost. Všem vám nesmírně děkujeme a těšíme se, že si toto radostné a naplňující období společně připomeneme. Oslavíme to Mezigeneračním koncertem s malým ohlédnutím v čase v Českém muzeu hudby 29. 11. 2023.


 

Mezigenerační setkávání - Buď fit s Mezi námi

Abychom k našemu mezigeneračnímu propojování měli stále tak velkou zásobu energie a dobré nálady, vymysleli jsme pro zapojené školy, školky i domovy seniorů sérii měsíčních aktivit občerstvujících tělo i ducha. Být fit a cítit se dobře je důležité pro všechny věkové skupiny. Podívejte se na ochutnávku na našem webu. 

Akreditovaný kurz - Mezigenerační sdílení

Již tradičně Vás zveme na akreditované semináře MŠMT, kde se dozvíte, jak připravit mezigenerační setkání i na co si dát pozor. Pozvánka na kurz je k dispozici zde.
 

Výstava výstupů projektu More Art More Ecology

Vzdělávání může být radost, o tom jsme se už mnohokrát přesvědčili s našimi zahraničními partnery z Polska a Lotyšska, se kterými spolupracujeme na projektu MAME. Koncem léta jsme byli hostující zemí my a připravili jsme zapojeným organizacím týden plný zážitků. Shrnutí celého týdnu naleznete v článku. Přijďte se inspirovat na Výstavu MAME, která probíhá v našem Mezigeneračním centru od 16.10. do 29.11.2023.
 

V Mezigeneračním centru Mezi námi to žije

Těšíme se na Vás v našem komunitním multigeneračním centru. Můžete zde vyzkoušet virtuální brýle, robotickou kočku, hry na počítači a jiné. V našem centru zároveň probíhá velká řada zajímavých workshopů, seminářů a jiných setkání. Jste srdečně zváni. Program na následující období je umístěn na našem webu. 

Ocenění značkou Mezigeneračně

Skvělou zprávou je, že jsme měli v září a říjnu příležitost udělit i několik ocenění mimořádně aktivním a invenčním skupinám za jejich nadstandardní přínos v propojování nejmladších s nejstaršími a ocenit je značkou Mezigeneračně. Kdo je novým držitelem tohoto ocenění naleznete v článku....DĚKUJEME, že jste s námi! MEZI NÁMI.Comments


bottom of page