top of page
  • Petra Ketnerová

Podzimní zpravodaj


Září 2021​

Vážení a milí přátelé, léto už sice neúprosně předává svou taktovku podzimu, ale na mezigenerační propojování to nemá vůbec žádný vliv. Právě naopak, společná setkávání jsou v plném proudu. A co jsme pro Vás připravili na letošní školní rok, který jistě bude NEobyčejný a plný příležitostí k mezigeneračnímu propojování?

 

Udělili jsme 100. značku Mezigeneračně

Od začátku roku jsme měli tu čest předat dalším 26 zařízením ocenění Mezigeneračně. A měli jsme tu čest předat značku Mezigeneračně s číslem 100! O která zařízení jde a více informací naleznete v aktualitách na našem webu.
 

NEobyčejný rok s Mezi námi

Celý minulý školní rok nás provázela Pohádková soutěž za kterou se můžete poohlédnou zde. Pohádkovou soutěž letos vystřídá NEobyčejný rok s Mezi námi. NEobyčejný rok Vám každý měsíc nabídne námět na mezigenerační tvoření, hraní, básničky, písničky i hry. To vše v duchu tradic a obyčejů. Program Povídej tak bude NEobyčejný nejen pro všechny děti ze škol a školek, ale i pro jejich kamarády z domovů seniorů. Více informací zde
 


Mezigenerační tvořivé dílny

Zatímco mezigenerační setkávání mělo prázdniny, naše mezigenerační dílna byla v plném proudu. Za uplynulé měsíce jsme s naším pohádkovým stanem navštívili celkem 30 míst po celé České republice. Byli jsme součástí významných akcí jako např. největšího knižního festivalu Svět knihy, Fresh senioru ve Ville Pellé, Veletrhu sociálních a návazných služeb na Praze 10, KNIHEXU 11 v Kasárnách Karlín či Svátku seniorů na Kampě. V regionech jsme naši činnost prezentovali veřejnosti na seniorském festivalu v Brně, dnu rodiny v Hradci Králové, veletrhu v Lysé n. Labem a dalších akcích v Nymburce, Vraném či knižním jarmarku Pardubicích. Tam jsme slavnostně předali krajské knihovně v Pardubicích i Putovní výšivku s mezigenerační tématikou, kterou vyšívaly dámy z domovů pro seniory. V říjnu se s naší mezigenerační dílnou můžete setkat na Nuselských pivních slavnostech a oslavě Dne seniorů v Přerově. A těšit se budete moci i na vánoční dílničky.
 


Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků

Babičky a dědečkové z Klubu pohádkových babiček a dědečků byli přes léto velmi aktivní. Navštívili spolu s námi mnoho míst po Praze i mimo ní. Společně jsme se vzdělávali i obdivovali třeba zámek Loučeň, nebo Poslaneckou sněmovnu. Jak se tam babičkám a dědečkům líbilo si přečtěte na našem webu. O dalších aktivitách našeho klubu se dočtete zde. 

Akreditovaný seminář: Problematika mezigeneračního sdílení


Nestihli jste se přihlásit na náš akreditovaný seminář? Nevadí přicházíme s novými termíny, které se dozvíte na našem webu.

 

Nový člen správní rady

Máme velkou radost, že můžeme do našeho týmu přivítat nového člena správní rady pana Zdeňka Kaufmanna. Jeho cesta do Mezi námi vedla jak jinak než přes propojování generací. Těšíme se, že rozšíří tým správní rady, která nám je velkou oporou i pomocí vždy, když je potřeba. 

Fotogalerie

Pro shlédnutí fotografií a videí z našich aktivit navštivte naší fotogalerii.

...DĚKUJEME, že jste s námi! MEZI NÁMI.

Comentários


bottom of page