top of page
  • Obrázek autoraEliška Beluhová

Předvánoční čas v Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků

V Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků zavládla vánoční nálada.


Částečné uvolnění pravidel pro setkávání umožnilo v listopadu a prosinci uspořádat alespoň několik aktivit pro navození té správné adventní atmosféry. Díky našim čtecím babičkám a dědečkům vznikly barevné vánoční hvězdy z průsvitového papíru k nalepení na okno či jinou skleněnou plochu a andělíčci z ovčí vlny. Zručné babičky zvládly pod vedením jedné z nich i háčkované zvonečky. Také to u nás zavonělo jehličím při výrobě přírodních vánočních svícínků. Všechny tyto výrobky poputují dál a budou dělat radost v domovech seniorů, kam je rozváží naše milé kolegyně z programu Povídej.


Babičky si také zarelaxovaly při uklidňujícím malování mandal a mohly si tak sesumírovat, co jim uplynulý rok přinesl. Podobně tomu bude i na chystaném, už druhém online semináři, který bude tentokrát bilanční. Předchozí online seminář se pod vedením naší lektorky Vandy věnoval tématu stresu, které bylo letos zvlášť aktuální. Pronikáme tedy i s našimi dalšími aktivitami do online prostředí ( náš YouTube kanál již běží nějaký čas a těší se stále větší oblibě), ale osobnímu setkání se pořád nic nevyrovná. Jsme tedy rádi, že jsme se mohli alespoň s některými našimi skvělými dobrovolníky setkat a společně vytvořit tyto krásné výrobky.


A k dovršení vánoční atmosféry jsme pro členy klubu připravili malé besídky v našich prostorách - s koledami, cukrovím, horkým čajem a nechyběl ani Mikuláš a anděl s dárečky. Ač v malých skupinkách, rozprostřené do několika dnů, přesně tak, jak dovolovaly opatření, trochu jsme simulovali naše pravidelná velká setkání, která mají vždy skvělou odezvu.


Jsme rádi, že jsme se mohli alespoň s některými našimi úžasnými dobrovolníky vidět, společně vytvořit krásné výrobky a potěšit příjemnou atmosférou, která minisetkání provázela. Těšíme se na další!Comments


bottom of page