top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Bude-li pršet, nezmoknem

Můžete nás v průběhu roku navštívit v našem pohádkovém stanu na různých akcích po celé republice. Někdy se i stane, že máme být na dvou místech najednou a to je pak oříšek k rozlousknutí. Kdo z nás bude mít k dispozici zázemí stanu a kdo se poddá rozmarům počasí? Mnohdy zase potřebujeme pro akci se seniory menší ochranu před sluncem nebo deštěm jen pro jistotu, k tomu by odnesení tunového (no,trošku jsem si zapřeháněla, ale je opravdu velký a velmi těžký) pohádkového stanu bylo více než náročné.

Proto jsme velmi uvítali dar, který nám poskytla společnost MUTTON s.r.o.-expodum.cz.

Jejich rychlorozkládací nůžkový stan nám právě dorazil a my jen litujeme, že jsme ho neměli už minulý týden. To uspořádaly naše koordinátorky Eva a Eliška jedno z pravidelných setkání, která organizují v rámci programu Pomáhej - Sousedé plus. Tentokrát neproběhlo přátelské povídání u nás v našich prostorách na Pankráci, ale o kousek dál pod širým nebem v pankráckém Centrálním parku. Navíc se nejednalo o žádné posezení, ale přímo o sportovní výkony. Při organizování mezigeneračních aktivit se nám stále více osvědčuje petanque a aby senioři z řad ,,sousedů" byli náležitě připraveni na další turnaj, proběhl řádný trénink.

Původně se všichni obávali, že se budou pálit na přímém slunci, ale naopak začalo být pošmourno. A po hodince hry dokonce začalo pršet. Zmoklí rychlým krokem dorazili do blízké kavárny a zahřáli se horkým čajem. Příště, na turnaji petanque, který už Eva Menčíková se zápalem jí vlastním chystá na podzim, budeme na rozmary počasí náležitě připraveni. S čajem, stanem, občerstvením, absolvovaným tréninkem, elánem, energií, dobrou náladou, ...


Už se nemůžeme dočkat!Comments


bottom of page