top of page
  • Pavla Janoušková

Ohlédnutí za mezigeneračním podzimem na Praze 4


Adventní čas přináší prostor pro rozjímání a zhodnocení již za krátko končícího roku.


Nás z Mezi námi ještě hřejí vzpomínky na vydařené babí léto, kdy proběhlo spoustu mezigeneračních aktivit. V Praze 4 se nám dařilo mezigenerační sdílení díky našim programům Povídej, kdy se děti setkávají se seniory, Přečti, při kterém naše čtecí babičky a dědečkové docházejí pravidelně do školek číst dětem před spaním, ale i díky Dílnám, kdy se snažíme oslovovat veřejnost na různých výstavách, slavnostech či veletrzích.

Letos jsme se mohli zúčastnit druhého ročníku Nuselských pivních slavností, které se tentokrát konaly v parku Jezerka. Rodiny a zejména děti si měly možnost vyzkoušet mezigenerační tvoření s čtecími babičkami Ludmilou a Danou.Na začátku října proběhlo milé setkání v prostoru atria Rezidence Zátiší v Kunraticích, kam za seniory místního DPS zavítaly děti z MŠ Atomík. Úvodu se ujaly děti s pásmem písniček za doprovodu klavíru paní učitelky, společně si pak ve dvojicích s babičkami zahrály dětské bingo.


Ve školce Hudečkova jsme pořádali sportovní klání seniorů z našeho čtecího klubu s dětmi. Počasí nám přálo, tak si sportovci mohli vyzkoušet šest disciplín, od hodu na cíl, do dálky po paměťovou hru na čas. Každý účastník si odnesl drobnou odměnu, ale hlavně milou vzpomínku na společně strávené příjemné chvíle.Milé setkání proběhlo i ve firemní školce Watík, kam zavítali kamarádi ze stacionáře Pohoda.

A když nám okolnosti nedovolily setkat se osobně, mnohé skupiny nezahálely a podpořily svoje mezigenerační kamarády aspoň na dálku. Děti ze ZŠ Ke Kateřinkám tvořili přání pro seniory k jejich svátku.


Děti z MŠ a jeslí PlayWisely namalovaly seniorům do domova

AH Zátiší umělecká díla, která jsme pověsili na plot, aby se z něj mohli klienti těšit při pobytu na čerstvém vzduchu.


Ze všech počinů našich mezigenerační skupin máme velkou radost, doufáme, že se nám podaří i v nepříznivé době zůstat v kontaktu.

Comments


bottom of page