top of page
  • Petra Ketnerová

Jarní zpravodaj Mezi námi
Duben 2023Vážení přátelé mezigeneračních aktivit,

máme pro vás spoustu jarní energie a novinek. Začátkem roku jsme otevřeli naše Mezigenerační centrum, které je pro každého, bez ohledu na věk. Za pár dnů se chystá otevření dalšího centra, kde vám představíme svět moderních technologií. Zorganizovali jsme 26. setkání Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků. A povídali jsme si nejen o našich dobrovolnících, ale také o rozmanitém programu v následujících měsících.Jarní pozdrav Mezi námi


 

Mezigenerační inspirace

Letos naše organizace slaví 10. výročí založení. Hlavní oslavy nás sice čekají až na podzim, ale dva pomyslné dárky, které propojují generace, máme už teď! V lednu jsme v sídle naší organizace otevřeli Mezigenerační centrum, které je volně přístupné pro veřejnost. Pozvěte své kamarády – vrstevníky, přijďte s dětmi nebo s vnoučaty! Jsme tu zkrátka pro každého, kdo má chuť něco společně podniknout a vzájemně se inspirovat. V rámci programu centra si můžete vybrat z rozmanité nabídky přednášek a diskuzí. Od února máme každý druhý čtvrtek Konverzaci v angličtině, v dubnu začínáme s Konverzací ve francouzštině. A když jsme u cizích jazyků, pak se vám určitě budou hodit na cestách po světě. Začátkem roku se vám moc líbila přednáška o každodenním životě na Havaji. Příští týden 17. dubna se koná další přednáška. Procestujeme Evropu od jihu až na sever - začneme vyprávěním o Korfu, vydáme se do Albánie a na závěr do Norska. Následující den vás zveme na kurz Techniky poutavého čtení, který se hodí všem, kdo chodí číst dětem.


 


Dobrodružná technika


Určitě víte, že mladí tráví spoustu času na počítači, ale co je na technologiích vlastně tolik baví? Možná jste ještě nikdy nehráli počítačovou hru, a proto netušíte, že i na počítači můžete zažít pořádné dobrodružství. Vloni jsme spolupracovali s agenturou Good Game, která zorganizovala charitativní stream, kde se mladí lidé rozhodli, že podpoří naše aktivity, abychom mohli vybudovat Multimediální centrum pro seniory. Napadlo je, že počítačové hry a technologické novinky mohou zaujmout i starší generaci. Hráči během pár hodin vybrali 67 tisíc. Do akce se zapojila také Nadace Vodafone a zaměstnanci Vodafone částkou sto tisíc korun. Z těchto financí jsme pro vás připravili druhý dárek - Multimediální centrum, kde jsou počítače, tablet a 3D virtuální realita. Centrum otevřeme začátkem května v sídle naší organizace. Přijďte si vyzkoušet, co vše umí virtuální realita, anebo otestujte originální robotickou kočku.

 

Masopustní rej

Náš letošní Zelený rok je v plném proudu. Pokračujeme v tematických mezigeneračních aktivitách, kde se učíte, co lze vyrobit ze zbytků látek, papíru či plastů, které by možná letěly do koše. Únor je spjatý s masopustem a maškarním rejem. Děti se seniorů vyptávaly, jak se před lety slavil masopust a co se nosilo na maškarním bále. Na závěr společného tvoření vznikla série pestrobarevných škrabošek. V březnu jste si vyzkoušeli, jak se dělá barevná dekorace z plastového kelímku. A v dubnu se inspirujte naším návodem, jak společně vyrobit mnohonožku, která vyráží do světa v pořádných bytelných botách.


 

Herecká legenda

Jiří Kodet. Stačí jeho jméno, a hned se vám vybaví tvář tohoto charismatického elegána, který bavil i dojímal milovníky filmů i divadel. Nejen na nezapomenutelné role, ale také na to, jaký byl život se slavným hercem zavzpomínala jeho žena Soňa Kodetová. Pozvali jsme ji na 26. setkání Klubu pohádkových babiček a dědečků, které se konalo koncem března v sále PVZP v Lazarské ulici v centru Prahy. Na závěr jsme vám představili novinky z Mezi námi a popřáli našim oslavencům. Především jsme se po čase rádi opět potkali a popovídali si nejen o čtení ve školkách.


 

Moc děkujeme každému, kdo se zapojil do našich mezigeneračních aktivit a přejeme vám spoustu energie v jarních měsících!


 

...DĚKUJEME, že jste s námi! MEZI NÁMI.

Comentários


bottom of page