top of page
  • Obrázek autoraEva Hrabinová

Jarní zpravodajBřezen 2021


Srdečně Vás zdravíme z Mezi námi,

i v tomto roce se celý náš tým stále maximálně snaží, aby společné mezigenerační aktivity přinášely radost seniorům, dětem i jejich rodinám. Jak se nám to společně daří můžete zjistit v našem jarním videopozdravu, nebo si přečíst v tomto Zpravodaji. Přejeme Vám krásné a pohodové Velikonoce. Děkujeme, že jste s námi! Kateřina Jirglová, ředitelka Mezi námi, o.p.s.


Pohádková soutěž

Školní rok 2020/2021 je pro nás novinkou a výzvou pro mezigenerační setkání. Covid ovlivnil i naše životy. Naučil nás flexibilně reagovat na aktuální situaci, využívat více online prostředí a hledat jiné způsoby setkávání. Od října se všechna školská i seniorská zařízení mohou zapojit do Pohádkové soutěže - více se dozvíte zde . Děti posílají pozdravy babičkám, dědečkům a oni zase jim. Vyměňují si vzájemně vzkazy, výrobky, obrázky a videonahrávky inspirované pohádkovým tématem měsíce př. Vodník, Dášenka, Kocour Mikeš atd. Video nahrávky naleznete na našem YouTube kanále. Soutěž nás provází již 6 měsíců a jsme rádi, jak se školky, školy a seniorská zařízení zapojují. Mezigenerační propojení tak i nadále probíhá a obohacuje nejmladší a nejstarší generaci. Soutěžíme po celé republice a každý měsíc oceníme 6 nejaktivnějších skupin. Vybrat ty NEJ je těžké, zapojení je obrovské. Ocenili jsme přes 30 zařízení po celé ČR, kde jsme rozdali spousty krásných cen. Před námi jsou ještě 3 měsíce a potom nás čeká vyhlášení absolutního vítěze a Mezigenerační pohádkový den pro nejlepší skupiny. Jsme rádi za všechny výrobky, videonahrávky, vzkazy a dárečky, které jsme již mohli předat a těšíme se na další. Protože v téhle chvíli je nejhezčí se zúčastnit a předat si energii na dálku. Společně si děláme radost a vidíme, že tohle má smysl.Online vzdělávací program

Březen se nesl v Mezi námi v duchu vzdělávání - akreditovaný vzdělávací program Problematika mezigeneračního sdílení pro pedagogy MŠ, ZŠ jsme přesunuli do online prostředí. Webinář pro pedagogy v rámci DVPP obsáhl detailně téma oblasti mezigeneračních vztahů. Vymezení pojmů stáří, senior v různém prostředí, seniorské zařízení, sociální role mezigeneračních účastníků, význam a vliv vzájemného působení, mezigenerační učení. Pestrý program zahrnuje i praktickou část, která účastníka obohatí znalostmi potřebnými pro vytvoření a úspěšné vedení mezigeneračního sdílení. První běh máme úspěšně za sebou, pokud se budete chtít dozvědět více či se přihlásit na další termín, můžete zde.


Evropská spolupráce v rámci projektu ROCHIL

Mezi námi spolupracuje v rámci Erasmu+ na projektu, který se zabývá přenosem kulturního bohatství v mezigeneračním vzdělávání. Společně tak v rámci 5 evropských zemí vzájemně sdílíme naše tradice a zvyky. V lednu jsme napříč Evropou uspořádali virtuální výstavu. Více zde.


Virtuální Brýle

Věděli jste, že i v době pandemie je možné cestovat? Díky Kaleido VR Tours je možné projít se městem Haarlem, načerpat energii na pláži Kyklad či navštívit aktuálně uzavřený Karlštejn. Zážitky všeho druhu jsou tvořeny na míru seniorům, s ohledem na jejich zdravotní a pohybové možnosti. Každý si přijde na své – poznávání nových zemí, klidná procházka lesem nebo vzpomínání na místa a zážitky, které jsou dnes úplně jiné. Brýle jsou skvělým pomocníkem při aktivizaci seniorů, a to jak pohybové, tak emocionální. Díky spolupráci Mezi námi se společností Kaleido máme již několik měsíců 3 sady brýlí virtuální reality, díky nimž si cestování mohli užít senioři již ve 12 spolupracujících zařízení. Zpětná vazba je opravdu silná – rozpohybování klientů, kterým některé úkony činí obtíže, zapojení seniorů s pokročilou fází demence či sdílení životních příběhů. Brýle Kaleido přišly ve správný čas. Více se dozvíte na našich webových stránkách.Fotogalerie na webu Mezi námi

Spustili jsme novou fotogalerii na našem webu. Krásné mezigenerační propojování si od teď můžete prohlížet v naší fotogalerii.


... DĚKUJEME, že jste s námi! MEZI NÁMI.

Comments


bottom of page