Programy

S nadšením můžeme konstatovat, že našim projektům se daří plnit své cíle. Cestu k sobě tak nachází lidé různých generací, zejména ti nejmladší s těmi nejstaršími. Mohou se v mnoha směrech obohatit, získat nové zážitky a zkušenosti a přijmout jeden druhého s respektem a porozuměním. Pomáháme utvářet a podporovat přátelské skupiny různého věku, které se potkávají při rozmanitých aktivitách.

Program Povídej

Podporujeme propojování seniorů s dětmi z mateřských či základních škol, pomáháme utvářet prostor pro společnou řeč. Program Povídej je naší hlavní mezigenerační aktivitou. Společné činnosti jsou o vzájemné interakci, komunikaci a vztahují se k tradicím, ročnímu období i specifikům dané skupiny.

Více o projektu

Program Přečti

Tento program propojuje příjemným a nenásilným způsobem svět seniorů a dětí. Senioři jednou týdně docházejí do mateřské školky předčítat dětem pohádku před spaním. Děti tak mohou získat svou kouzelnou pohádkovou babičku či dědečka a ti zase na oplátku mohou načerpat energii a radost z nefalšované dětské radosti.

Více o projektu